Sosyal Sorumluluk Projeleri
Kulüpler olarak sosyal sorumluluk içerikli etkinlik başvurularınızda dikkat edilmesi gereken noktalar bu içerikte anlatılmıştır. Başvurularınızı yaparken bu hususları dikkate almanızı rica ederiz.

Sosyal sorumluluk içerikli etkinlik başvurusu yapmak istediğinizde, etkinlik türü olarak "Sosyal Sorumluluk" seçilmesi gerekmektedir.

Bu etkinlik türü seçildiğinde ikinci aşama olan Etkinlik Yeri kısmında sizden iki farklı etkinlik tarihi istenecektir.

Birincisi: etkinliğin gerçekleşeceği yer ve tarih.

İkincisi: Bu etkinliğin hazırlık sürecindeki tarih aralığı.

Şimdi bu bilgileri detaylı olarak açıklayalım;

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE ETKİNLİK BAŞVURU FORMU DOLDURMA

Etkinlik adı, içeriği ve türünü doğru bir şekilde girdikten sonra, genellikle Etkinlik Yeri aşamasında hatalar yapılmaktadır. Bu hataları yapmamak için aşağıdaki bilgileri dikkatli okuyunuz.

Örnek olarak x bir okula kitap kırtasiye yardımı için sosyal sorumluluk projesi geliştirdiğinizi ve toplayacağınız ürünler y sponsor firması aracılığı ile ilgili okula ulaştırmayı planladığınızı düşünelim. 

Başvurunuzu yaparken Etkinlik Yeri kısmı nasıl doldurulur?

1- Etkinlik tarihi ve yeri, sizin topladığınız ürünleri teslim edeceğiniz tarih ve yerdir. Bu tarih 15 gün kuralına tabiidir. 

2- Sosyal sorumluluk proje hazırlık tarihleri: Bu tarihler sizin ilk bu projeyi planlamaya başladığınız, hayata geçirdiğiniz, ürünleri topladığınız ve etkinliği sonuçlandırdığınız tarih aralığıdır. Bu tarih aralığı 15 gün kuralına TABİİ DEĞİLDİR.

Sonuç olarak örneğimiz üzerinden giderek. Etkinlik Yeri ve tarihi, Proje hazırlık tarih aralığı bilgilerini Etkinlik Yeri aşamasından aşağıdaki şekilde girebiliriz.

Etkinlik Tarihi: 21.09.2021 (Etkinliğinizi doldurduğunuz tarih itibari ile 15 gün kuralına uyarak, topladığınız yardım malzemelerinin hangi tarihte ulaştıracağınız tarihi seçmeniz gerekmektedir.)

Etkinlik Yeri: XXX İlköğretim Okulu. Malatya (İlgili kurum, kuruluşun tam adı ve adresinin girilmiş olması gerekmektedir.)

Proje hazırlık tarih aralığı: 01.08.2021 - 20.09.2021 (Projenin nasıl hazırlandığı, örneğin yardım malzemelerinin nasıl ve ne şekilde toplanacağı, nerede muhafaza edileceği gibi konularda, Proje Hazırlık Süresi kutucuğuna detaylı bilgi girmeniz istenecektir.)


SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE İSTENİLEN EK BİLGİLER

Sosyal sorumluluk projelerinde etkinlik tarihi ve yerini ekledikten sonra, aşağıda bulunan yukarıdaki bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgiler;

Sosyal Sorumluluk Türü: Etkinliğinizin sosyal içerik türü

Proje Hazırlık Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: Yukarıda anlatılan proje hazırlık tarihleri

Proje Hazırlık Süreci ve İşleyiş Açıklama. Süreç nasıl işleyecek?: Projenizin hazırlık detayları.

Proje hazırlıkları kapsamında maliyet oluşacak mı?: Proje kapsamında bir maliyet durumu ile ilgili Evet/Hayır olarak cevabınız.

Proje kapsamında oluşacak toplam maliyet?: Maliyet oluşacaksa bunun nasıl karşılanacağı hakkında detaylı bilgi.

Proje kapsamında oluşan maliyetin sebebi?: Maliyet oluşacaksa bunun nedeni hakkında detaylı bilgi.

Proje kapsamında oluşan maliyet nasıl karşılanacak?: Maliyet oluşacaksa bu maliyetin nasıl karşılanacağı hakkında detaylı bilgi.


Sosyal sorumluluk içerikli etkinliklerinizi bu bilgiler ışığında hazırlamanız, başvurularınızın daha hızlı ve olumlu olarak değerlendirilmesi açısından önemlidir.

"Genel Bilgilendirme" KATEGORİ İÇERİĞİ

 • Öğrenci Kulübü Güncelleştirme İşlemleri
  26.04 - 320 - Güncelleştirme Nedir? Üniversitemizde aktif olarak faaliyette bulunan öğrenci kulüplerimizin “Marmara Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Yönergesi” gereği, her yıl mayıs ayı içerisinde yapmak zorunda olduğu işlemlerin genel adıdır.
 • Öğrenci Kulüpleri Yönergesi
  04.09 - 1095 - Üniversitemiz öğrenci kulüpleri ile ilgili genel kurallar ve işleyiş hakkında sorumlu olduğu yönergedir.
 • E-Karar Defteri
  26.08 - 716 - Üniversitemiz öğrenci kulüpleri Mart 2020 tarihinden itibaren e-karar defteri sistemine geçmiştir.
 • Öğrenci Kulübü Kuruluş İşlemleri
  26.08 - 1494 - Üniversitemiz öğrenci kulüpleri ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için öncelikle Marmara Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Yönergesini okuyunuz. Yönergeye ulaşmak için Başkanlığımız web sayfasını kullanabilirsiniz.

04.09.2021 732