E-Karar Defteri
Üniversitemiz öğrenci kulüpleri Mart 2020 tarihinden itibaren e-karar defteri sistemine geçmiştir.

Üniversitemiz aktif öğrenci kulüpleri Yönetim Kurulları tarafından yönergemiz gereği her akademik yarı yılda en az 2 defa toplanması gerekmektedir. Toplantı yeter sayısı toplam asil üye sayısının yarıdan bir fazlası olup, Danışman hariç en az 4 Yönetim Kurulu Asil üyesinin toplantıda hazır bulunması zorunldur.

Alınan kararların Karar Defterinde tutulması, karar tarihi ve sayısı ile beraber muhafaza edilmesi, katılanlar tarafından kararların imzalanması şarttır.

Gerektiğinde bu kararlar Başkanlığımıza ibraz edilmek zorundadır.

Mart 2020 tarihinden itibaren E-Karar Defteri sistemine geçilmiştir.

Bu tarihten sonra bütün öğrenci kulüpleri yönetim kurulları toplantılarını esks sistemi üzerinden öncesinde planlama, sonrasında ise alınan kararların tamamını sisteme girme ve katılanlardan online onay almak zorundadır.

Alınan kararlar, katılımcılar tarafından online olarak onaylandıktan sonra Başkanlığımız tarafından değerlendirilecek ve uygun görülenler onaylanacaktır.

E-KARAR DEFTERİ KULLANMA

1- Yönetim Kurulu planlamalarını, Kulüp Başkanı, Başkan Yardımcısı veya Sekreteri yapabilir. 

2- Kulüp sayfasına giriş yaptıktan sonra Kulüp Menüsü altında yer alan "Kulüp Yönetim Kurulu Toplantıları (e-Karar Defteri) linki tıklanır.

3- Açılan sayfada kulüp tarafından daha önce alınmış ve sisteme girilmiş kararlar görülebilir.

4- Yeni toplantı planlamak için "Yeni Toplantı Planla" butonuna tıklanır.

5- Açılan pencerede, toplantı gündemi, toplantının yapılacağı yer detaylı olarak girilir. Toplantı tarihi en az 1 gün sonra olmak üzere girilmelidir.

6- Kaydet butonuna basıldığında, gündem ve diğer bilgiler danışmanla beraber tüm yönetim kurulu asil üyelerine e-mail olarak gönderilmektedir.

7- Toplantı günü toplantı gündemi ile başlatılır, alınan kararlar not edilir ve daha sonra alınan kararlar toplantıyı planlayan kulüp yetkilisi tarafından e-karar sistemine giriş yapıldıktan sonra ayrı ayrı girilir. En az 1 en fazla 5 ayrı karar girilebilir.

8- Sisteme kararlar girildikten sonra katılımcıların kimler olduğu seçilir ve onaya gönderilir.

9- Onay için toplantıya katılan Yönetim Kurulu Asil üyelerinin BYS sisteminde yer alan e-mail adreslerine, Danışmanın sistemimizde yer alan e-mail adresine onay maili göndeirlir.

10- Bütün katılımcılar tarafından onay verildikten sonra Başkanlığımız tarafndan da değerlendirilen kararlar, Uygun, Şartlı Uygun veya Uygun Değil ibareleri ile değerlendirilme sonuçlandırılır.


"Genel Bilgilendirme" KATEGORİ İÇERİĞİ

 • Öğrenci Kulübü Güncelleştirme İşlemleri
  26.04 - 320 - Güncelleştirme Nedir? Üniversitemizde aktif olarak faaliyette bulunan öğrenci kulüplerimizin “Marmara Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Yönergesi” gereği, her yıl mayıs ayı içerisinde yapmak zorunda olduğu işlemlerin genel adıdır.
 • Sosyal Sorumluluk Projeleri
  04.09 - 732 - Kulüpler olarak sosyal sorumluluk içerikli etkinlik başvurularınızda dikkat edilmesi gereken noktalar bu içerikte anlatılmıştır. Başvurularınızı yaparken bu hususları dikkate almanızı rica ederiz.
 • Öğrenci Kulüpleri Yönergesi
  04.09 - 1094 - Üniversitemiz öğrenci kulüpleri ile ilgili genel kurallar ve işleyiş hakkında sorumlu olduğu yönergedir.
 • Öğrenci Kulübü Kuruluş İşlemleri
  26.08 - 1493 - Üniversitemiz öğrenci kulüpleri ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için öncelikle Marmara Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Yönergesini okuyunuz. Yönergeye ulaşmak için Başkanlığımız web sayfasını kullanabilirsiniz.

26.08.2021 715